studio urody

Kto powinien skorzystać z mezoterapii igłowej?

strzykawka na tle twarzy kobiety

Z mezoterapii igłowej mogą korzystać osoby w każdym wieku – jest to zabieg polegający na wprowadzaniu substancji aktywnych podskórnie poprzez nakłucia igłą, dzięki czemu składniki odżywcze przedostają się do głębszych warstw skóry. Jest to zabieg szczególnie polecany osobom z rozstępami, cellulitem, bliznami i nadmiarem tkanki tłuszczowej. Mezoterapia poprawia wygląd skóry, dlatego może być także stosowana na twarz, zwłaszcza w przypadku cery z oznakami starzenia.

Podczas mezoterapii wykonuje się gęste nakłucia na głębokość około 4 mm. Jest to zabieg niechirurgiczny, wspomagający leczenie różnych chorób skóry, takich jak łysienie, łojotok, czy też przebarwienia. Mezoterapia igłowa poprzedzana jest szczegółowym wywiadem i konsultacjami z kosmetologiem, co pozwala dobrać odpowiednią mieszankę substancji aktywnych oraz określić liczbę potrzebnych zabiegów.

Efekty po mezoterapii igłowej

Zasadniczo mezoterapia igłowa jest zabiegiem mało inwazyjnym i obarczonym minimalnym ryzykiem. Odczuwalny może być lekki dyskomfort, a po zabiegu skóra jest zwykle zaczerwieniona. Po mezoterapii należy przestrzegać zaleceń kosmetologa dotyczących pielęgnacji skóry oraz zasad higieny. Przede wszystkim skóry nie należy eksponować na działanie promieni słonecznych. Mezoterapia przynosi rezultaty w postaci poprawy wyglądu i kondycji skóry, ponieważ pobudzana jest produkcja kolagenu i elastyny. W praktyce oznacza to, że skóra staje się bardziej jędrna, a marszczki się spłycają. Właśnie dlatego mezoterapia często stosowana jest w profilaktyce przeciwstarzeniowej, ale nie tylko. Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu, ale optymalne jest przyjęcie całej serii. Mezoterapia najczęściej wykonywana jest na twarzy, szyi i dekolcie oraz na innych obszarach skórnych objętych zmianami.

Wróć do bloga

Body Studio Krystyna Tuszyńska, Marta Jelińska s.c. ul. Bolkowska 2C, 01-466 Warszawa

Tel. +48 22 436 72 22 | +48 602 195 780

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022