studio urody

Na czym polega kriolipoliza?

kriolipoliza

Kriolipoliza to sposób usuwania tkanki tłuszczowej poprzez wykorzystanie ujemnej temperatury. W czasie zabiegu komórki tłuszczowe, na które oddziałuje zimno, ulegają uszkodzeniu, co skutkuje redukcją tkanki. W odróżnieniu od liposukcji kriolipoliza jest zabiegiem całkowicie nieinwazyjnym i stanowi bezpieczny zamiennik dla odsysania tłuszczu. Liposukcja to operacja, podczas której tłuszcza jest wycinany, a zabieg kriolipolizy przeprowadzany jest zewnętrznie, czyli bez użycia skalpela. Kriolipoliza jest bezbolesna, a do skutków ubocznych należą jedynie siniaki i zaczerwienienia, które jednak dość szybko znikają.

Kriolipoliza pozwala skutecznie pozbyć się tkanki tłuszczowej z niewielkich partii ciała, a najlepsze efekty osiąga się na dolnej i górnej partii ud oraz na brzuchu i twarzy. Rezultaty widać już po miesiącu, czyli po zakończeniu metabolizacji obumarłych tkanek. Ze względu na duże obciążenie dla wątroby przeciwskazaniem do zabiegu są zaburzenia funkcjonowania tego narządu.

Przebieg kriolipolizy

Znajdujące się w tkance podskórnej nasycone kwasy tłuszczowe nie są odporne na działanie niskich temperatur i giną już w temperaturze 5 stopni Celsjusza. W trakcie zabiegu do skóry przykładany jest próżniowy aplikator, który zasysa tkankę tłuszczową i eksponuje ją na oddziaływanie zimna. Co ważne, wszystkie narządy i naczynia krwionośne znajdujące się obok tkanki tłuszczowej nie reagują na zamrażanie, a więc zabieg nie wpływa na cały organizm. Po schłodzeniu do odpowiedniej temperatury tkanka ulega uszkodzeniu – z tłuszczu pobierane jest ciepło, a komórki obumierają i ulegają rozpuszczeniu. Uwolniony tłuszcz ze zniszczonych komórek przedostaje się do krwioobiegu i zostaje poddany procesom metabolicznym.

Wróć do bloga

Body Studio Krystyna Tuszyńska, Marta Jelińska s.c. ul. Bolkowska 2C, 01-466 Warszawa

Tel. +48 22 436 72 22 | +48 602 195 780

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022