studio urody

Jak zadbać o młody wygląd skóry?

twarz

Odpowiednio dobrane zabiegi na twarz mogą znacząco poprawić kondycję skóry twarzy i zapewnić młody wygląd. Proces starzenia jest indywidualny dla każdego z nas i zaczyna się już po 25 roku życia. Pierwszym objawem starzenia są zmarszczki, których głębokość i wygląd zależy w znacznej mierze od kondycji skóry.

Oznaki starzenia można skutecznie zredukować dzięki mezoterapii bezigłowej. Jest to całkowicie bezbolesny zabieg polegający na wprowadzeniu substancji aktywnych pod skórę za pomocą lasera. Dzięki wiązce lasera substancje odżywcze mogą przeniknąć przez naskórek, co pozwala na skuteczną rewitalizację skóry.

Nawilżanie

Aby zachować młodzieńczy wygląd skóry, warto pamiętać o regularnym nawilżaniu. Najlepiej stosować preparaty oparte na skoncentrowanych składnikach aktywnych. Kremy nawilżające mają pomóc w utrzymaniu wody w naskórku, dlatego często zawierają tłuszcze, gliceryny i ceramidy uszczelniające przestrzenie międzykomórkowe. Aby zapewnić skórze odpowiednie nawilżenie, sam krem nie wystarczy — do codziennych rytuałów warto włączyć stosowanie serum przeciwzmarszczkowego z kwasem hialuronowym oraz olejki, które zawierają wiele cennych witamin i składników odżywczych. Szczególną uwagę należy poświęcić pielęgnacji okolic oczu, ponieważ skóra w tym miejscu jest najcieńsza i najszybciej się starzeje.

Oczyszczanie

Peeling jest zabiegiem o działaniu złuszczającym, dzięki któremu poprawia się koloryt skóry i znikają wszelkie niedoskonałości. Regularny peeling pobudza produkcję kolagenu i elastyny, a skóra odzyskuje elastyczność i lepiej wchłania kosmetyki. W salonie kosmetycznym wykonywany jest peeling chemiczny, który polega na aplikacji substancji aktywnych powodujących przyspieszenie odnowy komórkowej, dzięki czemu zmarszczki zostają wypłycone a skóra odmłodzona.

Wróć do bloga

Body Studio Krystyna Tuszyńska, Marta Jelińska s.c. ul. Bolkowska 2C, 01-466 Warszawa

Tel. +48 22 436 72 22 | +48 602 195 780

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022